Archives

Říj02

Detail

 cykloturistika Vizovice  nenáročná trasa

Více

Nenáročná trasa vás povede z Luhačovic okolo přehrady, Dolní a Horní Lhotou, Hájenkou až do Vizovic, známých nejen díky baroknímu zámku, ale také tradici

pálení slivovice a výroby figurálního vizovického pečiva. Z Vizovic dojedete zpět do Luhačovic.

18 km

Vizovice jsou proslulé také výrobou skla. Nachází se tu první soukromá sklářská huť v Čechách postavená po listopadu 1989 Glass Atelier Morava.

Říj02

Detail

 cykloturistika  výhledy
 kostel Panny Marie Sněžné  zříceniny hradu Rýsov

Více

Vydejte se na kole do Zlína. Po cestě potkáte množství krásných výhledů, uvidíte zříceninu hradu Rýsov a Čertův kámen. Cesta vede z ulice Dr. Veselého, přes Řetechov, Maleniska, Provodov, Klenčov, Jaroslavice a pak už se před vámi otevře město Zlín plné funkcionalistických památek.

20 km

Nezapomeňte se zastavit u poutního kostela Panny Marie Sněžné. Je zde kaplička s pramenem vyvěrajícím pod hlavním oltářem. Legenda tvrdí, že mlynářce z Dolního provodovského mlýna, která trpěla těžkou oční chorobou, se ve snu zjevil stařec a ukázal jí místo se studánkou na okraji lesa. Mlynářka si umyla oči vodou ze studánky a uzdravila se.

Říj02

Detail

 cykloturistika okolí Luhačovic
 zámek Slavičín lesopark s úměním

Více

Poznejte okolí Luhačovic z cyklistického sedla. Trasa vede z Luhačovic přes Kladnou-Žilín, Rudimov, do Slavičína, kde najdete krásný barokní zámek s parkem, přes Pivečkův lesopark, který je zaplněn nejrůznějšími zajímavými sochami, do Petrůvky a zpět do Luhačovic.

28,3 km

Kostel sv. Vojtěcha je nejstarší budovou Slavičína a je jedním z nejstarších kostelů v kraji. Postaven byl na přelomu 11. a 12. století.

Říj02

Detail

 cykloturistika  mohyly  Jezírko lásky

Více

Tato cyklotrasa vede z centra Luhačovic podél pravého břehu řeky Šťávnice nad pramen Ottovka, k úpatí kopce Malá Kamenná, přes Řetechov, Horní Dvůr, okolo staroslovanského mohylového pohřebiště až k Jezírku lásky.

8,3 km

Na pohřebišti se nalézá 54 mohyl kruhového půdorysu, které byly objeveny v 20. letech 20. století a dokazují osídlení této oblasti v 8. – 9. století.

Říj02

Detail

 lázeňský okruh  turistika
 procházka lesem  pramen Aloisky

Více

Delší trasa, která je označena zelenou barvou, vede z velké části malebnými lesními cestičkami. Začnete u pramene Aloisky, půjdete přes Nad Vltavou, Gáborku, Hřib a skončíte opět u pramene Aloisky.

Trasa měří 6,5 km.

Aloiska patří k nejstarším minerálním pramenům. Vyznačuje se zvýšeným obsahem jódu, železa, kyseliny borité a některých stopových prvků.

Říj02

Detail

 lázeňský okruh  turistika
 mírně obtížná trasa  pramen Aloisky

Více

Mírně obtížná trasa označená žlutou barvou stoupá úbočím okolních luhačovických kopců od pramene Aloisky, nad Vltavou, přes Hřib, Gáborku a zpět k prameni Aloisky.

Trasa měří 6 km

Aloiska patří k nejstarším minerálním pramenům. Vyvěrá v parku nad Bílou čtvrtí o 30 m výš než ostatní prameny. Dříve byla známa pod jménem Luisin pramen, Lesní pramen nebo Pramen v hoře. Užívá se k pitné léčbě, především při onemocnění zažívacích orgánů, ale také k inhalacím.

Říj02

Detail

 lázeňský okruh  turistika  park

Více

Krátká nenáročná procházka vede od pramene Ottovka parkem až ke zbytkům vyhořelé Slovácké búdy, domu Bedřicha Smetany a zpět k prameni Ottovka. Značena je modrou barvou.

Trasa měří 2 km.

Slovácká búda byla postavena v roce 1906 podle návrhu architekta Dušana Jurkoviče. Za nevyjasněných okolností v roce 2002 shořela.

Říj02

Detail

 lázeňský okruh  turistika
 architektura  výhledy

Více

Vydejte se na příjemnou dlouhou procházku po okolí Luhačovic a kochejte se krásnými výhledy. Trasa je značena červenou barvou a vede těmito místy: pošta – Solné – Ještí – Luhačovická přehrada – Pozlovice – Jezírko lásky – Altán – pramen Ottovka – pošta.

Trasa měří 15,5 km.

Pověst praví, že pro štěstí v lásce, manželskou stálost a věrnost je třeba smočit v Jezírku lásky levý ukazováček.

Říj02

Detail

 romantické projížďky na lodičce  rodinné projížďky na šlapadle

Více

Luhačovickou přehradu můžete objevovat na lodičce či šlapadle. Vychutnejte si s partnerem romantickou vyjížďku na lodičce nebo s rodinou dobrodružnou a zábavnou plavbu na šlapadle. Nebo naopak? Je to jen na vás, jaké plavidlo zvolíte.

Na levém břehu Luhačovické přehrady, pod areálem koupaliště Duha.

Lodička vyjde na 60 Kč/hod, šlapadlo na 120 Kč/hod.

Říj02

Detail

rekreační vyjížďky na koních   výcvik jízdy pro děti i dospělé

Více

Říká se, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu. Pojďte se o tom přesvědčit v Luhačovicích. Vybrat si můžete hned ze tří jízdáren: Jezdecký klub Luhaturf, Jezdecká stáj Atos a Statek Horní dvůr.

Vyzkoušejte třeba hodinovou vyjížďku kolem Jezírka lásky, Myslivecké chaty a zpět.

Říj02

Detail

 bowling  billiard  fotbálek
 ruské kuželky  vinný sklípek  největší dětské hřiště v Luhačovicíc

Více

Bowling U Solného pramene nabízí mnoho atrakcí pro malé i velké. Najdete tu největší luhačovické hřiště s kolotoči, lezeckou stěnou, průlezkami, skluzavkami a houpačkami, velcí si zde mohou zahrát bowling, billiard, fotbálek, ruské kuželky nebo degustovat víno v místním sklípku.

Na kraji Luhačovic, směrem na Bojkovice, adresa Solné 1055

I větší děti si zde mohou zahrát bowling – k dispozici jsou lehčí koule a dráha je vybavena mantinely.

Říj02

Detail

 plavecký bazén  bazén s atrakcemi (divoká řeka, houpací bazén, vodní hřiby, masážní lavice, šplhací síť, lezecká stěna)
 koupaliště u Luhačovické přehrady  tobogán, skluzavka
dětský bazén dětské hřiště
možnost vypůjčení knih na terase

Více

Venkovní koupaliště postavené v roce 2010 u Luhačovické přehrady v Pozlovicích je jako stvořené pro vodní radovánky za teplých letních dní. Kromě klasického plaveckého bazénu tu najdete i mnoho atrakcí – divokou řeku, houpací bazén, vodní hřiby, masážní lavice, lezeckou stěnu, tobogán, skluzavku a speciální bazén a hřiště pro děti.

Na konci Jurkovičovy aleje, v Pozlovicích, na levém břehu Luhačovické přehrady. Pěšky a na kole z Luhačovic cca 30 minut.

Pod areálem koupaliště se na levém břehu Luhačovické přehrady nachází půjčovna šlapadel a lodiček.

Říj02

Detail

špičkové antukové dvorce  krásné prostředí

Více

Klub se nachází v krásném prostředí v centru Luhačovic a patří k němu zachovaný historický pavilon tenisového klubu. Jedná se o jeden z mála luhačovických pavilonů, který stále slouží svému původnímu účelu v původní podobě. Kvalitní antukový povrch zaručuje skvělý herní zážitek, v bezprostřední blízkosti je navíc pramen Ottovka.

Přímo v centru Luhačovic u Lázeňského náměstí.

Nachází se tu raritní minivýstavka rozbitých raket.

Plovárna Luhačovice
Říj02

Detail

 zrenovovaná funkcionalistická plovárna  dětský i dospělý bazén
 vířivka  zážitkový bazén s divokou řekou
 opalovací terasa  parní komora

Více

Unikátní nedávno zrekonstruovaná plovárna přinese radost velkým i malým vodomilům. Uspokojí nejnáročnější plavce, stejně jako ty, kteří si ve vodě chtějí vychutnat chvíle relaxace nebo zábavy. Najdete tu bazén pro děti i 25m bazén pro dospělé, zážitkový bazén s chrliči a divokou řekou, vířivku pro 10 osob a parní komoru. Pro ty, kteří rádi chytají bronz, je tu letní slunící terasa. Pro zájemce je zde možnost zacvičit si vodní aerobic.

Kousek od lázeňského parku v Luhačovicích, na adrese Solné 1090

Autorem původní plovárny byl renomovaný architekt Bohuslav Fuchs a stala se jedním z funkcionalistických pokladů Luhačovic.

Lunapark
Říj02

Detail

 minigolf  tenisový kurt
 nohejbalové hřiště  restauracek
sportovní areál kousek od Luhačovické přehrady

Více

Jen pět minut chůze od Luhačovické přehrady vás dělí od sportovního areálu Luhapark. Anyone should have a shot at your own good fortune online games casino. Tady si můžete užít spoustu aktivní zábavy třeba při hraní minigolfu, tenisu nebo nohejbalu a vydané kalorie doplnit v místní restauraci, která nabízí poctivou českou kuchyni, večery s živou hudbou a venkovním grilováním.

5 minut chůze od Luhačovické přehrady v údolíčku mezi hotely Harmonie a Augustinánský dům.

Pro nejmenší je zde k dispozici dětské hřiště, na které dohlédnete z terasy restaurace.

Sportovní centrum Radostova
Říj02

Detail

 fitcentrum  sauna
 masáže  tenisové kurty
 fotbalové hřiště  bowling a kuželky
 badminton  jóga, zumba a bodystyling

Více

Vyznavači aktivního trávení volného času najdou svůj svatostánek na kraji Luhačovic ve Sportovním centru Radostova. Nachází se zde zde tenisové i badmintonové kurty, fotbalové hřiště, dráhy na kuželky i bowling a fitcentrum. Pravidelně zde také probíhají cvičení powerjógy, zumby a bodystylingu. Po náročných sportovních výkonech zde můžete zregenerovat svaly při masáži nebo v sauně. V zimních měsících nebo v případě nepřízně počasí můžete také využít halu na míčové sporty.

 

Hradisko 1029, Luhačovice, směr na Bojkovice

Občerstvit se můžete v místní restauraci s výhledem na sportovní halu.

Luhačovická přehrada
Říj02

Detail

Aquapark  Hřiště  Sporty
 Cyklo a in-line stezka  Naučný chodník  Rybaření
 Turistika  V zimě bruslení

Více

Luhačovická (nebo také Pozlovická přehrada) je rájem pro milovníky vody, sportů, turistiky a přírody. Nachází se na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty s unikátní faunou a flórou, s Luhačovicemi je spojena krásnou Jurkovičovou alejí, lze se k ní dostat ale také vyhlídkovým vláčkem, který určitě potěší zejména děti.

Kromě koupání si zde můžete půjčit loďku, šlapadlo, navštívit sportovní areál Golf, vydat se na kole po cyklostezce či na bruslích po in-line stezce, děti si zde mohou hrát na hřiští nebo se s nimi můžete vydat za poznáním po naučném chodníku, případně vyrazit na výlet po některé z turistických tras v okolí. Nudit se tu nebudete ani v zimě – stačí nazout brusle či běžky.

Asi 2 km severovýchodně od Luhačovic

V letech 2011 a 2012 byla přehrada vypuštěna a kompletně vyčištěna.

Zář26

Detail

Lázeňská perla Zlínského kraje  Vyvěrá zde 17 léčivých pramenů
 Jedinečná architektura Dušana Jurkoviče  Ideální pro wellness pobyty
 Kulturní i sportovní vyžití

Více

Luhačovice si zamilujete. Malebné město leží v jihovýchodní části České republiky ve Zlínském kraji a jsou největšími lázněmi Moravy. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny s tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu, ale také svým vlídným počasím a příjemným prostředím spojujícím krásy přírody s krásami architektury.

Vyvěrá zde 16 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a 1 sirný pramen, které obsahují velké množství tělu prospěšných rozpuštěných minerálních látek. Po cestě k nim se můžete kochat unikátními stavbami lidové secese, jejichž autorem je známý architekt Dušan Jurkovič. Město nabízí široké kulturní i sportovní vyžití, a tak si tu to své najde skutečně každý, nejen fanoušci wellness. Kdo jednou Luhačovice navštíví, bude se sem rád a často vracet.

30 km ze Zlína

87 km z Olomouce

114 km z Brna

161 km z Bratislavy

316 km z Prahy

Největším luhačovickým pokladem je přírodní léčivá minerální voda Vincentka. Ta se pila dokonce až na císařském dvoře a ve vídeňských kavárnách. V Luhačovicích ji můžete ochutnat teplou i studenou a vydat se na exkurzi do plnírny lahví.