Archives

Říj02

Detail

 výlet  zoo  zámek

Více

Jedno z nejkrásnějších zoo u nás s přírodně pojatými expozicemi plnými zeleně se společným chovem savců a ptáků, průchozími voliérami a výběhy, kde můžete zažít bezprostřední kontakt se zvířaty. Místní kouzelnou atmosféru tvoří především rozsáhlý zámecký park přecházející v lesopark s rybníčky a vodními nádržemi. Zámek Lešná se nachází přímo v areálu zoologické zahrady a najdete v něm zajímavou sbírku předmětů z celého světa.

35 km

V zoo jsou chováni nádherní lipicánští koně.

Říj02

Detail

 královské město z 13. století barokní památky
 výlet aquapark
 muzeum Jana Ámose Komenského

Více

Udělejte si výlet do Uherského Brodu. Obdivovat můžete třeba dochované hradby z 13. století, dominikánský klášter a kostel Nanebevzetí Panny Marie s obrazem Černé Madony, barokní kašnu nebo navštívit muzeum Jana Ámose Komenského. Rozhodně stojí za to si projít stezku městskou památkovou zónou, která je 1 660 m dlouhá, je na ní umístěno 5 zvukových průvodců, kteří vás seznámí s historií a zajímavostmi jednotlivých architektonických objektů. Pokud fandíte spíš vodním radovánkám, můžete si s rodinou zajet do moderního aquaparku Delfín.

12 km

Zajímavostí zdejší radnice jsou věžní hodiny, které zhotovil hodinář František Lang a v roce 1723 je doplnil soškou Černého Janka, k němuž se váže známá pověst. Černý Janek se prý stal symbolem města díky své nešikovnosti – při pokusu Kuruců o napadení Uherského Brodu uprostřed noci nechtěně zalarmoval stráž zataháním za lano výstražného zvonce.

Říj02

Detail

 bruslení

Více

Stadion Luďka Čajky ve Zlíně v zimních měsících otevírá své brány všem, kteří milují prohánět se po ledové ploše na bruslích. K tomu nabízí i broušení bruslí, tvarování hokejových bot na přání zákazníka a nýtování bruslí.

Od Luhačovic cca 22 km.

Stadion byl pojmenován v roce 1990 po zlínském hráči Luďkovi Čajkovi, který tragicky zemřel při utkání v Košicích.

Říj02

Detail

rekreační vyjížďky na koních   výcvik jízdy pro děti i dospělé

Více

Říká se, že svět je nejkrásnější z koňského hřbetu. Pojďte se o tom přesvědčit v Luhačovicích. Vybrat si můžete hned ze tří jízdáren: Jezdecký klub Luhaturf, Jezdecká stáj Atos a Statek Horní dvůr.

Vyzkoušejte třeba hodinovou vyjížďku kolem Jezírka lásky, Myslivecké chaty a zpět.

Říj02

Detail

 bowling  billiard  fotbálek
 ruské kuželky  vinný sklípek  největší dětské hřiště v Luhačovicíc

Více

Bowling U Solného pramene nabízí mnoho atrakcí pro malé i velké. Najdete tu největší luhačovické hřiště s kolotoči, lezeckou stěnou, průlezkami, skluzavkami a houpačkami, velcí si zde mohou zahrát bowling, billiard, fotbálek, ruské kuželky nebo degustovat víno v místním sklípku.

Na kraji Luhačovic, směrem na Bojkovice, adresa Solné 1055

I větší děti si zde mohou zahrát bowling – k dispozici jsou lehčí koule a dráha je vybavena mantinely.

Říj02

Detail

 plavecký bazén  bazén s atrakcemi (divoká řeka, houpací bazén, vodní hřiby, masážní lavice, šplhací síť, lezecká stěna)
 koupaliště u Luhačovické přehrady  tobogán, skluzavka
dětský bazén dětské hřiště
možnost vypůjčení knih na terase

Více

Venkovní koupaliště postavené v roce 2010 u Luhačovické přehrady v Pozlovicích je jako stvořené pro vodní radovánky za teplých letních dní. Kromě klasického plaveckého bazénu tu najdete i mnoho atrakcí – divokou řeku, houpací bazén, vodní hřiby, masážní lavice, lezeckou stěnu, tobogán, skluzavku a speciální bazén a hřiště pro děti.

Na konci Jurkovičovy aleje, v Pozlovicích, na levém břehu Luhačovické přehrady. Pěšky a na kole z Luhačovic cca 30 minut.

Pod areálem koupaliště se na levém břehu Luhačovické přehrady nachází půjčovna šlapadel a lodiček.

Plovárna Luhačovice
Říj02

Detail

 zrenovovaná funkcionalistická plovárna  dětský i dospělý bazén
 vířivka  zážitkový bazén s divokou řekou
 opalovací terasa  parní komora

Více

Unikátní nedávno zrekonstruovaná plovárna přinese radost velkým i malým vodomilům. Uspokojí nejnáročnější plavce, stejně jako ty, kteří si ve vodě chtějí vychutnat chvíle relaxace nebo zábavy. Najdete tu bazén pro děti i 25m bazén pro dospělé, zážitkový bazén s chrliči a divokou řekou, vířivku pro 10 osob a parní komoru. Pro ty, kteří rádi chytají bronz, je tu letní slunící terasa. Pro zájemce je zde možnost zacvičit si vodní aerobic.

Kousek od lázeňského parku v Luhačovicích, na adrese Solné 1090

Autorem původní plovárny byl renomovaný architekt Bohuslav Fuchs a stala se jedním z funkcionalistických pokladů Luhačovic.

Lunapark
Říj02

Detail

 minigolf  tenisový kurt
 nohejbalové hřiště  restauracek
sportovní areál kousek od Luhačovické přehrady

Více

Jen pět minut chůze od Luhačovické přehrady vás dělí od sportovního areálu Luhapark. Anyone should have a shot at your own good fortune online games casino. Tady si můžete užít spoustu aktivní zábavy třeba při hraní minigolfu, tenisu nebo nohejbalu a vydané kalorie doplnit v místní restauraci, která nabízí poctivou českou kuchyni, večery s živou hudbou a venkovním grilováním.

5 minut chůze od Luhačovické přehrady v údolíčku mezi hotely Harmonie a Augustinánský dům.

Pro nejmenší je zde k dispozici dětské hřiště, na které dohlédnete z terasy restaurace.

Sportovní centrum Radostova
Říj02

Detail

 fitcentrum  sauna
 masáže  tenisové kurty
 fotbalové hřiště  bowling a kuželky
 badminton  jóga, zumba a bodystyling

Více

Vyznavači aktivního trávení volného času najdou svůj svatostánek na kraji Luhačovic ve Sportovním centru Radostova. Nachází se zde zde tenisové i badmintonové kurty, fotbalové hřiště, dráhy na kuželky i bowling a fitcentrum. Pravidelně zde také probíhají cvičení powerjógy, zumby a bodystylingu. Po náročných sportovních výkonech zde můžete zregenerovat svaly při masáži nebo v sauně. V zimních měsících nebo v případě nepřízně počasí můžete také využít halu na míčové sporty.

 

Hradisko 1029, Luhačovice, směr na Bojkovice

Občerstvit se můžete v místní restauraci s výhledem na sportovní halu.

Luhačovická přehrada
Říj02

Detail

Aquapark  Hřiště  Sporty
 Cyklo a in-line stezka  Naučný chodník  Rybaření
 Turistika  V zimě bruslení

Více

Luhačovická (nebo také Pozlovická přehrada) je rájem pro milovníky vody, sportů, turistiky a přírody. Nachází se na hranici chráněné krajinné oblasti Bílé Karpaty s unikátní faunou a flórou, s Luhačovicemi je spojena krásnou Jurkovičovou alejí, lze se k ní dostat ale také vyhlídkovým vláčkem, který určitě potěší zejména děti.

Kromě koupání si zde můžete půjčit loďku, šlapadlo, navštívit sportovní areál Golf, vydat se na kole po cyklostezce či na bruslích po in-line stezce, děti si zde mohou hrát na hřiští nebo se s nimi můžete vydat za poznáním po naučném chodníku, případně vyrazit na výlet po některé z turistických tras v okolí. Nudit se tu nebudete ani v zimě – stačí nazout brusle či běžky.

Asi 2 km severovýchodně od Luhačovic

V letech 2011 a 2012 byla přehrada vypuštěna a kompletně vyčištěna.