Na běžkách okolo Slavičína

Reservation

1

Detail

 zimní turistika  běžky  nenáročné trasy

Více

Slavičín se rozkládá mezi Vizovickými vrchy a masivem Bílých Karpat. Je to kopcovitý kraj plný lesů, rozlehlých luk, dolin, říček a výhledů, které berou dech. Na běžkách se zde můžete vydat po modré nebo červené trase, k dispozici je také stopa v lesoparku.

Modrá trasa vede přes louky s výhledy na celé město a okolí. V tom správném zimním počasí je tato trasa jednou z nejkrásnějších. Pojedete směrem sídliště Malé Pole – od garáží u SBD Obzor nebo od kotelny – na horizontu předete hlavní silnici do Valašských Klobouk a dále pokračujete směrem k vodojemu, kolem lesa „Řeháku“ k rybníku. Po hrázi rybníka se dáte kolem zahrádkářské kolonie směrem na Lipovou.

Červená trasa je kratší, ideální jako odpolední výlet. Vychutnejte si krásnou zimní scenérii cestou do Lipové, můžete také sjet směrem k pramenu Tatarka a odtud se vrátit zelenou trasou do Slavičína.

Trasa lesoparkem vede okolo potoka Lukšínky a zpět nebo směrem Radašovy a Lipová. I tady můžete cestou odbočit k sirnému prameni Tatarka, jehož historie sahá do období turecko-tatarských vpádů.

Modrá trasa měří 9 km

Červená 7 km

Trasa lesoparkem měří 9 km

U pramene Tatarka se nachází významná archeologická lokalita se slovanskými mohylami.