Luhačovice

Reservation

1

Detail

Lázeňská perla Zlínského kraje  Vyvěrá zde 17 léčivých pramenů
 Jedinečná architektura Dušana Jurkoviče  Ideální pro wellness pobyty
 Kulturní i sportovní vyžití

Více

Luhačovice si zamilujete. Malebné město leží v jihovýchodní části České republiky ve Zlínském kraji a jsou největšími lázněmi Moravy. Proslulé jsou přírodními léčivými prameny s tradicí lázeňské léčby dýchacích cest, trávicího ústrojí, diabetu a pohybového aparátu, ale také svým vlídným počasím a příjemným prostředím spojujícím krásy přírody s krásami architektury.

Vyvěrá zde 16 hydrouhličitanochlorido-sodných kyselek a 1 sirný pramen, které obsahují velké množství tělu prospěšných rozpuštěných minerálních látek. Po cestě k nim se můžete kochat unikátními stavbami lidové secese, jejichž autorem je známý architekt Dušan Jurkovič. Město nabízí široké kulturní i sportovní vyžití, a tak si tu to své najde skutečně každý, nejen fanoušci wellness. Kdo jednou Luhačovice navštíví, bude se sem rád a často vracet.

30 km ze Zlína

87 km z Olomouce

114 km z Brna

161 km z Bratislavy

316 km z Prahy

Největším luhačovickým pokladem je přírodní léčivá minerální voda Vincentka. Ta se pila dokonce až na císařském dvoře a ve vídeňských kavárnách. V Luhačovicích ji můžete ochutnat teplou i studenou a vydat se na exkurzi do plnírny lahví.