Běžkařská trasa v Chřibech

Reservation

1

Detail

 zimní turistika  běžky  výhledy
 Chřiby  historie

Více

V horském pásmu Chřibů se nachází nově vyznačená běžecká trasa ideální pro ty, kteří se rádi kochají přírodou, rozhledy a mají rádi historii. Výlet na běžkách můžete zkombinovat i se sjezdovým lyžováním v obcích Stupava, Břestek a Osvětimany.

Trasa začíná u železničního nádraží v Bohuslavicích u Kyjova, vede přes Moravanské louky, parkoviště u Křížku, pískovcové skalisko Kozel a zříceninu Stříleckého hradu. Pokračuje přes motorest Samota, Buchlov kámen, Brdo, Bunč, Komínské skály a Budačinu. Trať končí u lávky pro pěší přes řeku Moravu u Otrokovic, na okraji lesa s názvem Tresný.

Trasa měří 45 km

Skalní útvar s názvem Buchlov kámen nebo také Velký Buchlovský kámen se nachází asi 3 km severně od hradu Buchlov. K jeho vzniku se váže legenda o mlynáři, o jehož dceru se ucházel čert. Aby jej odradil, dal mlynář čertovi úkol, aby do prvního ranního zakokrhání přinesl balvan velký jako jeho mlýn. Čert si chtěl úspěch pojistit, a tak zardousil všechny kohouty v okolí až na jednoho, kterého ukryla mlynářka. Když pak ráno viděla, jak se čert s velkým balvanem blíží, vypustila kohouta, který zakokrhal. Čert kámen upustil a ten dopadl na místo, kde stojí dodnes.