Historie

Nápad postavit apartmány na střeše obchodního centra se zrodil v roce 2008. Look at ones good fortune utilizing online games casino. Společnost Aperta Group a.s., která stojí za jeho realizací, ve spolupráci s renomovanými architekty přišla s originálním návrhem propojujícím moderní architekturu s lázeňskou architekturou města Luhačovice.

Jedinečnost celého projektu spočívá v jeho umístění na ploché střeše obchodního domu Alfa Market z druhé poloviny minulého století ležícího na okraji městské památkové zóny. Při stavbě bylo proto třeba postupovat velice opatrně a minimalizovat případné poškození střechy obchodního domu, ale také respektovat zájmy stávajících nájemců celého obchodního centra. A to se povedlo.

Stavbou apartmánů se postupně proměnil celkový vzhled centra, došlo na mnoho vylepšení a oprav. Na střeše během několika měsíců vyrostlo dvanáct samostatně stojících dvoupatrových domů s terasami. Prostory s apartmány nejsou veřejnosti přístupné, vede k nim soukromý výtah umístěný podél nákupní pasáže obchodního centra, hosté tak nejsou nikým a ničím rušeni a mohou si vychutnat klid i v bezprostřední blízkosti obchodů, kaváren a restaurací. Podstatnou úlohu zde navíc hraje zeleň, která dotváří příjemné prostředí a přináší dotek přírody.

Obchodní centrum získalo díky apartmánům Eden zcela novou tvář. Z normalizační stavby se stal moderní objekt oceněný zvláštní cenou poroty v soutěži Stavba roku 2014. Věříme, že všichni, kteří Rezidenci Eden navštíví, se sem budou rádi a často vracet.