Archives

Říj02

Detail

 výlet  plavby na lodi  řeka
 příroda  cyklostezka

Více

Baťův kanál je 53 km dlouhá turistická vodní cesta z Otrokovic do slovenské Skalice. Můžete se nalodit na některou z vyhlídkových lodí a obdivovat krásy Moravy, zapůjčit si motorový člun nebo hausbót pro několikadenní plavbu spojenou s nevšedním nocováním na lodi. Na Baťově kanále se nachází celkem 10 přístavů, odkud se můžete vydat poznávat okolí. Podél kanálu vede také 80 km dlouhá cyklostezka, která je vhodná i pro inline bruslaře.

39 km

Na Baťově kanále se pravidelně pořádají slavnostní akce – Odemykání plavební sezony 1. května a Zamykání plavební sezony 28. října. V letních měsících se v přístavech odehrávají nejrůznější zábavní, hudební, taneční a grilovací večery.

Říj02

Detail

 výlet Baťův kanál  památky

Více

Veselí nad Moravou leží v jihomoravském kraji a protéká jím řeka Morava. Můžete se po ní vydat na lodi, díky zprovoznění Baťova kanálu je nyní splavná v délce 53 km. Ve městě se nachází několik kostelů a také židovský hřbitov. Navštívit můžete také místní zámek s krásným parkem.

39 km

U Baťova kanálu se nachází hvězdárna. Zastavte se v ní pozorovat noční oblohu.

Říj02

Detail

 výlet  poutní místo  klášter

Více

Jedno z nejvýznamějších poutních míst v republice vyzařující duchovní mystiku, která osloví i ty, kteří nejsou věřící. Nachází se zde nádherná barokní bazilika postavená na románských základech, v jejímž podzemí je přístupné lapidárium.

38 km

Na nádvoří před bazilikou sloužil v roce 1990 mši papež Jan Pavel II. Bazilika s přilehlými budovami a areálem byla v dubnu 2008 prohlášena za národní kulturní památku.

Říj02

Detail

 výlet příroda  památky
 naučná stezka Bílé Karpaty

Více

Vesnička leží ve střední části Bílých Karpat a obklopuje ji nádherná příroda. Najdete zde Kostel povýšení sv. Kříže a památku lidové architektury v podobě domu čp. 86 a stodoly domů 85, 86, 115 a 117. V Květné se můžete vydat na naučnou stezku pod nejvyšším vrcholem Bílých Karpat – Velkou Javořinou. Trasa je nenáročná, vhodná i pro rodiče s dětmi a seniory.

34 km

Pokud toužíte po dobrodružství, vydejte se na Stráňanský quest – pátrání po pokladu, který se nachází pod nejvyšší horou Bílých Karpat v údolí „květného potoka”.

Říj02

Detail

 výlet  hrad  historie
 muzeum  příroda

Více

Malenovice leží kousek od Zlína a jsou známé především díky stejnojmennému hradu s ojedinělou plášťovou zdí. Kromě hradu samotného zde můžete vidět expozici 150 zoologických exponátů výstavy Zvířata na Zemi a člověk. K dalším památkám patří budova fary, kostel sv. Mikuláše a radnice. Okolí láká také na výlety do přírody.

32 km

Hrad je v současné době uzavřen. Zpřístupněn veřejnosti by měl být opět v dubnu 2018.

Říj02

Detail

 výlet kostel  větrný mlýn

Více

Obec Kostelec-Štípa leží nedaleko města Zlína. Nachází se tu kostel Panny Marie z 18. století, který je poutním místem, a kamenný větrný mlýn holandského typu, kterých u nás mnoho nenajdete.

32 km

Kostel se jmenuje podle nálezce sošky Panny Marie, která je v kostele umístěna. Nalezl ji pan Štípský a jeho jméno je od té doby pevně spojeno s touto vesnicí i poutním místem.

Říj02

Detail

 výlet  zoo  zámek

Více

Jedno z nejkrásnějších zoo u nás s přírodně pojatými expozicemi plnými zeleně se společným chovem savců a ptáků, průchozími voliérami a výběhy, kde můžete zažít bezprostřední kontakt se zvířaty. Místní kouzelnou atmosféru tvoří především rozsáhlý zámecký park přecházející v lesopark s rybníčky a vodními nádržemi. Zámek Lešná se nachází přímo v areálu zoologické zahrady a najdete v něm zajímavou sbírku předmětů z celého světa.

35 km

V zoo jsou chováni nádherní lipicánští koně.

Říj02

Detail

 výlet  kultura  památky
 festival  divadlo

Více

Uherské Hradiště láká návštěvníky především na kulturu. Každým rokem se zde koná Letní filmová škola a vyhlášené je také zdejší městské divadlo. Milovníci památek ale také nepřijdou zkrátka. Dochovala se jich zde řada – například pozdně gotická radnice z 15. století, morový sloup z roku 1721, františkánský klášter, jezuitský kostel a špitální kaple sv. Alžběty z 15. století. Nenechte si ujít také návštěvu Slováckého muzea, kde se dozvíte více o historii města a regionu.

33 km

Místní vlakové nádraží v roce 2011 zvítězilo v soutěži o nejkrásnější nádraží v ČR.

Říj02

Detail

 výlet hrad  turistika

Více

Hrad Lukov stojí uprostřed idylické přírody Hostýnských hor. Díky dlouholeté práci dobrovolníků se v posledních letech proměnil ze zanedbané zříceniny ve vyhledávaný turistický cíl, který určitě stojí za pozornost. V okolí je mnoho cyklistických a turistických tras.

35 km

Na jižním úbočí hradu roste památný dub. Jeho stáří se odhaduje minimálně na 300 let a podle pověsti ho zasadil slavný vojevůdce a někdejší majitel hradu Albrecht z Valdštejna.

Říj02

Detail

 výlet příroda
 památky  turistika

Více

Valašské Klobouby leží na rozhraní Vizovických vrchů a Bílých Karpat. V okolí města se nachází několik velmi cenných území s výskytem bělokarpatských orchidejí, za kterými určitě stojí za to se vypravit. Dominantou města je barokní radnice, která dnes slouží jako muzeum, a jeden z nejstarších dochovaných pranýřů na našem území. V prosinci Klobouky ožívají vyhlášeným jarmarkem a jsou také významným střediskem zimních sportů a turistiky, ať už té pěší nebo cyklistické.

25 km

Součástí zdejší památkové zóny je také několik roubených staveb stojících na někdejším předměstí.